RESULTS - 2019

INDEPENDENT JURY - 2019
Показать больше
RESULTS - 2019
The Laureate of the 1st degree
 
  1. Anna Astafieva – modern choreography, solo, the age category 13-15 years

  2. Alisia Vorotyntseva, Serafima Tarasenko – modern choreography, duo, the age category 13-15 years

  3. Irina Borovkova – modern choreography, solo, the age category 16+

  4. Eva Sorokolit, Irina Borovkova – modern choreography, duo, mixed age category

  5. The theatre of dance “Menada” – variety dance, ensembles, the age category 9-12 years

  6. The theatre of dance “Menada” – variety dance, ensembles, the age category 13-15 years

  7. The exemplary choreographic ensemble “Skazka” – modern choreography, small groups, the age category 16+

  8. The exemplary choreographic ensemble “Skazka” – modern choreography, ensembles, the age category 16+

  9. The center of the contemporary art “NEBALET” – modern choreography, ensembles, mixed age category

 

The Laureate of the 2nd degree

  1. Ivan Alekseev, Anna Hallilujkina – variety dance, duo, the age category 6-8 years

  2. Ekaterina Kornievich – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  3. Zlata Yurkevich – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  4. Marya Yerashevich – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  5. Agata Grishkeviča – modern choreography, solo, the age category 13-15 years

  6. Krišjānis Eduards Eriksons – modern choreography, solo, the age category 16+

  7. “ZForce” – variety dance, ensembles, the age category 9-12 years

  8. “First Line” – variety dance, ensembles, the age category 13-15 years

  9. The collective of the modern dance “Mitus” – “The heart motion”, ensembles, the age category 9-12 years

  10. The collective “Krynichka” – “The heart motion”, ensembles, mixed age category

  11. The creative collective “Bezslov: Deaf Dance” – “The heart motion”, ensembles, mixed age category

  12. “First Line” – modern choreography, ensembles, the age category 13-15 years

  13. The theatre of dance [OTRAZHENIYA] – modern choreography, ensembles, the age category 16+

  14. Menada Vitebsk Dance School – modern choreography, small groups, the age category 13-15 years


The Laureate of the 3rd degree

  1. Alisia Vorotyntseva – variety dance, solo, the age category 9-12 years

  2. Margarita Shirinova – variety dance, solo, the age category 16+

  3. Eva Sorokolit – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  4. Sabīne Grīsle – modern choreography, solo, the age category 13-15 years

  5. Serafima Tarasenko – modern choreography, solo, the age category 13-15 years

  6. Agate Seržante, Elīna Ļubļinska – modern choreography, duo, the age category 13-15 years

  7. The center of plastique and choreography – variety dance, ensembles, the age category 9-12 years

  8. The theatre of dance “Menada” – variety dance, ensembles, the age category 16+

  9. The collective of modern dance “Solnyshko” – “The heart motion”, ensembles, the age category 9-12 years

  10. The theatre of dance “ARbalet” – modern choreography, ensembles, the age category 16+

  11. Serafima Tarasenko – variety dance, solo, the age category 13-15 years

  12. Elizaveta Kotikova – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  13. Diana Bikrineva, Vlada Krutko – modern choreography, duo, the age category 9-12 years

  14. Kira Sidorenko, Vlada Sidorenko – modern choreography, duo, the age category 9-12 years

  15. Elizaveta Esipova – modern choreography, solo, the age category 13-15 years

  16. Margarita Shirinova – modern choreography, solo, the age category 16+

  17. Krišjanis Eduards Eriksons, Veronika Antoščenko – modern choreography, duo, mixed age category

  18. The dance collective “Mechtately” – “The heart motion”, ensembles, mixed age category

  19. Kvartal Julii Shostak – modern choreography, ensembles, the age category 9-12 years

  20. “First Line” – modern choreography, ensembles, the age category 9-12 years

  21. Dance studio “Benefice” – modern choreography, ensembles, the age category 13-15 years

  22. ZForce – modern choreography, ensembles, the age category 13-15 years

  23. Dance studio “Benefice” – modern choreography, ensembles, 13-15 years

  24. The center of contemporary art “NEBALET” – modern choreography, small groups, the age category 16+

  25. The dance team #kiryukhinytantsy – modern choreography, ensembles, the age category 16+

 

The diploma winner of the 1st degree

  1. Anna Jegorenkova, Diāna Antoščenko – variety dance, duo, the age category 9-12 years

  2. Anastasija Kudrjavceva – variety dance, solo, the age category 16+

  3. Miroslava Shishko – modern choreography, solo, the age category 6-8 years

  4. Polina Ezofatova – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  5. Sofia Sudnik – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  6. Maria Kluyeva – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  7. Alina Gromova, Sofia Pankova – modern choreography, duo, the age category 9-12 years

  8. Katerina Mozhaeva – modern choreography, solo, the age category 16+

  9. “Ozornyie Ogonky” – variety dance, ensembles, the age category 9-12 years

  10. StarsUp – variety dance, ensemble, the age category 9-12 years

  11. The dance ensemble “Vesyalinka” – “The heart motion”, ensembles, mixed age category

  12. Dance studio “Benefice” – modern choreography, ensembles, the age category 9-12 years

  13. Dance studio “Benefice” – modern choreography, ensembles, the age category 16+

  14. Menada Vitebsk Dance School – the theatre of dance

  15. Anastasia Martyanova – variety dance, solo, the age category 13-15 years

  16. Dina Khvostovich – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  17. Li Xinyi – modern choreography, solo, the age category 16+

  18. Ludmila Romanova – modern choreography, solo, the age category 16+

  19. The dance collective “Kontrasty” – variety dance, ensembles, the age category 9-12 years

  20. MAGIC DANCE STUDIO – variety dance, ensembles, the age category 13-15 years

 
The diploma winner of the 2nd degree

  1. Alina Midonova – modern choreography, solo, the age category 9-12 years

  2. Lauris Randars, Grēta Luīze Upnere – modern choreography, duo, the age category 9-12 years

  3. Adrija Bensone – modern choreography, solo, the age category 13-15 years

  4. JunBo Wang – modern choreography, solo, the age category 16+

  5. Dance studio “WHITE DANCE”, group “ANGELS” – variety dance, ensembles, the age category 6-8 years

  6. “First Line” – variety dance, ensembles, the age category 9-12 years

  7. The collective of modern dance “Nebo” – variety dance, ensembles, the age category 16+

  8. ZForce – modern choreography, ensembles, the age category 9-12 years

  9. The theatre of dance “ARbalet” – the theatre of dance

  10. The theatre of dance “Tet-a-tet” – the theatre of dance

 
The Edge.Aritstic Image

  1. The theatre of dance “Menada” – “Walking in the clouds”

 
The Edge.Technique

  1. The exemplary choreographic ensemble “Skazka” – “The wheel of samsara”

 

The Edge.Composition

  1. The theatre of dance [OTRAZHENIYA] – “SahrA”

 

The Edge.Idea

  1. The exemplary choreographic ensemble “Skazka” – “Time to fly away”

 

The best ballet master’s performance

  1. The theatre “Efir” – “The fairytale of time”

 
The special prize of independent judges “The other view”

  1. The exemplary choreographic ensemble “Skazka” – “Oh, this statistics!”

 
The Grand Prix in nomination “Modern choreography”

  1. The theatre “Efir” – “The fairytale of time”

 
The Grand Prix in nomination “Variety dance”

  1. The theatre of dance “Menada” – “Solo”

Для участников | For participants

МОО "ПроДвижение" & ООО "Продюсерский центр "Менада Групп"

  • Black Vkontakte Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

#ZAГРАНЬЮ